مقدمه:

آموزش ساخت ورق طلای مایع

ورق طلا که از زمانهای قدیم استفاده میشود نیاز به تخصص و ظرافت زیادی دارد و باید در محیطی استفاده شود که بوی لاک الکل که برای تثبیت کار استفاده میشود شما را اذیت نکند و  ورق طلا به صورت خشتی  یا تیکه ای و مربعی استفاده میشود و مادر بعضی جاها که نمیتونیم به صورت تیکه ای استفاده کنیم از ورق طلای مایع استفاده میکنیم که در هر محیطی میشود استفاده کرد و با تمرین کا ر شما هر رو زیباتر میشود و مواد استفاده شده در ورق طلای مایع در دسترس و درهر محیط و هر ابعادی میتوان  از آن استفاده کرد که ما درادامه این مقاله ساخت ورق طلای مایع را به شما آموزش میدهیم.

آموزش ورق طلای مایع

 روشهای ساخت  ورق طلای مایع

روش اول : کمی وارنیش روغنی + دو واحدپودر طلایی+ یک واحد پودر نقره ای

در این روش از پودر نقره ای استفاده میکنیم تای کم از طلای بودن رنگ کم کنیم و رنگ جذابتر و طبیعی تر به ما بدهد. رنگ نقره ای باعث خنکتر شدن رنگ ورق طلای شما میشود.

روش دوم: اکلیل طلایی+پودرطلایی که در این روش برای تثبیت پودر طلایی از کمی وارنیش روغنی استفاده میکنیم که پودر اکسید نشود که بعد از زمانی کوتاه رنگ ماریزش پیدا نکند.

روش سوم :از اسپری طلایی + پودر اکلیل استفاده میکنیم داخل ظرف ی کم اسپری میزنیم بعد یکم پودر اکلیل اضافه میکنیم.

نکته:

  • وارنیش روغنی برای تثبیت رنگ استفاده میشود.

  • مواد را با کاردک رنگ ترکیب کنید.

  • استفاده از مقدار رنگ نقره ای بستگی به سلیقه شما دارد که چه مقدار دوست دارید رنگ شما خنک باشد مقدار رنگ نقره ای را کم یا زیاد  میکنید.

  • برای اینکه رنگ خود را امتحان کنید روی مقوا مشکی و تیره بزنید تا رنگ اصلی خودش نشون بده.